Zapalenie migdałków podniebiennych – jak jej uniknąć

Angina nie jest rzadką chorobą, a najwięcej zachorowań przypada na okres letni. Ma to związek z tym, że właśnie wtedy pojawia się najwięcej bakterii odpowiedzialnych za to schorzenie. Charakterystyczne objawy w tym przypadku to ból gardła, głowy, dreszcze oraz gorączka.

Co to jest Angina?

Mianem anginy określa się zapalenie migdałków podniebiennych. Mimo że takie choroby o charakterze infekcyjnym najczęściej występują w okresie jesienno-zimowym to w przypadku anginy najwięcej zachorowań odnotowuje się latem. O tej porze roku jej objawy potrafią być bardzo uciążliwe, dlatego zaleca się pozostawanie w łóżku i zastosowanie się do zaleceń lekarza. Proces leczenia można wspierać preparatami pokroju Orofar.

Przyczyny powstawania Anginy

Angina polega na zapaleniu migdałków podniebiennych, gdzie naturalnie znajdują się komórki obronne organizmu. Do ich zadań należy przede wszystkim obrona organizmu przed bakteriami, wirusami lub grzybami. W niektórych jednak przypadkach takich drobnoustrojów jest zbyt wiele, by migdałki były w stanie sobie z nimi poradzić i wtedy powstaje stan zapalny.

zapalenie migdałków podniebiennych

Najczęstszą przyczyną anginy są bakterie, ale czasami winne są także wirusy lub grzyby. Zarazić się nimi można drogą kropelkową lub poprzez korzystanie z tych samych sztućców.

Czasami same bakterie pozostają uśpione w migdałkach i uaktywniają się, kiedy spada odporność organizmu, powodując anginę.

Leczenie Anginy

W leczeniu coraz częściej wykorzystuje się nowe rodzaje leków. Coraz częściej lekarze wspierająco zalecają stosowanie leku Orofar. Jest on dostępny w postaci aerozolu i rozpyla się go w jamie ustnej do sześciu razy dziennie.

Przebieg Anginy

orofar-max-pastylki-20pastOkres inkubacji bakterii wynosi do pięciu dni. Po tym czasie pojawia się gorączka sięgająca nawet czterdziestu stopni, dreszcze oraz ból gardła. Czasami towarzyszą temu także nudności oraz wymioty. Błona śluzowa gardła wraz z migdałkami i podniebieniem miękkim stają się zaczerwienione. Same węzły chłonne oraz szyjne są powiększone i bolesne.

Postawienie odpowiedniej diagnozy przy tej chorobie nie jest trudne ze względu na jej charakterystyczne objawy. Gdy jednak migdałki nie są powiększone i nie znajduje się na nich ropny nalot, to należy wtedy wykonać test na obecność paciorkowców. Jeżeli to właśnie one są odpowiedzialne za chorobę, to konieczne będzie zastosowanie antybiotyku.

Zapalenie migdałków podniebiennych leczenie orofar

Zaleceniem przy leczeniu jest pozostawanie w łóżku, ponieważ objawy tej choroby są ciężkie do wytrzymania, zwłaszcza latem. Anginę bakteryjną leczy się antybiotykiem. Bardzo ważne jest jej całkowite wyleczenie, ponieważ niedoleczona angina grozi poważnymi powikłaniami. Warto wspierać proces leczenia preparatem Orofar.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *