Zaburzenia erekcji – przyczyny, leczenie męskiej niemocy

Dosyć powszechną dolegliwością wśród dojrzałych mężczyzn są zaburzenia erekcji. Cierpi na nie niemal połowa panów. W tym przypadku mowa jest o problemie z pojawieniem się oraz utrzymaniem zadowalającej erekcji.

Istnieje wiele przyczyn takiego stanu i przed dobraniem odpowiedniej metody leczenia należy najpierw ustalić ich przyczynę.

Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy

Definicja zaburzenia erekcji opisuje tę dolegliwość jako niemożność osiągnięcia oraz utrzymania erekcji w trakcie stosunku płciowego. O problemie mówimy, gdy taka niemożność pojawia się przy co najmniej 25% próbach odbycia stosunku seksualnego. Potocznie określa się to mianem impotencji, ale coraz częściej korzysta się z neutralnego terminu, czyli zaburzenia erekcji.

Sam popęd seksualny osłabia się wraz z wiekiem i jest to całkowicie normalne. Czasami można temu przeciwdziałać, stosując suplementy uzupełniające niedobory odpowiedzialne za taki stan. Dosyć popularne jest stosowanie preparatu Stymen. W jego skład wchodzi prasteron, który wspiera produkcję testosteronu, a tym samym zapewnia odpowiedni poziom popędu seksualnego.

stymen
rys. https://www.znamlek.pl/stymen-295.html

Temat zaburzeń erekcji jest wstydliwy dla większości mężczyzn. Zwłaszcza Ci młodzi unikają rozmowy z lekarzem na takie tematy. Wszystko to związane jest z tym że zaburzenia erekcji w dzisiejszych czasach są tematem tabu, a edukacja seksualna w szkołach jest na niskim poziomie. Jednak sami mężczyźni często bagatelizują ten problem, uważając, że jest on wynikiem stresu lub przemęczenia. Wtedy sięgają po suplementy typu Stymen uważając, że problem zniknie całkowicie. Jednak bez określenia jego przyczyn i zastosowania specjalnego leczenia, może on powracać.

Mimo wszystko postawienie odpowiedniej diagnozy przy tej dolegliwości jest bardzo trudne. Ma to związek z wieloma czynnikami, które mogą dawać takie objawy, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Czynniki fizyczne są charakterystyczne dla starszych mężczyzn, natomiast psychiczne znaczniej częściej pojawiają się u młodszych mężczyzn.

Najczęstsze przyczyny zaburzenia erekcji to:

  • zaburzenia neurologiczne i hormonalne
  • choroby takie jak cukrzyca, miażdżyca, stwardnienie rozsiane
  • stosowanie niektórych leków
  • używki
  • lęk przed stosunkiem seksualnym
  • niska samoocena
  • kompleksy

Konsekwencje zaburzeń seksualnych dotykają przede wszystkim sfery emocjonalnej mężczyzny. Spada jego poczucie własnej wartości i zaczyna on unikać kontaktów seksualnych. Związane jest to ze strachem przed niezadowoleniem partnerki w łóżku. Takie zakłopotanie sprawia, że mężczyźni nie chcą skontaktować się z lekarzem i jedynie pogłębiają swój problem.

Zaburzenia erekcji – leczenie

Skuteczność leczenia jest uzależniona właśnie od poznania dokładnej przyczyny takich zaburzeń. Gdy podłożem jest psychika, to wtedy można zastosować psychoterapię. Gdy jednak mamy do czynienia z czynnikami fizycznymi to w takiej sytuacji stosuje się odpowiednie leki. Często wystarczy uzupełnić pewne niedobory, by uzyskać zadowalające efekty. Przykładem jest tutaj wspomniany Stymen, który reguluje poziom testosteronu i przywraca zadowalający poziom erekcji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *