Zapalenie gardła i Tantum Verde ulotka

Zapalenie gardła to infekcja za którą odpowiedzialne są wirusy, bakterie lub grzyby. Towarzyszą temu ból oraz trudności w przełykaniu. Czasami dochodzi do tego także kaszel. Ulgę przynieść może zastosowanie specjalnych leków takich jak Tantum Verde Ulotka dokładnie przedstawia skład leku, jego działanie oraz zalecane dawkowanie.

Zapalenie gardła – przyczyny

Tego rodzaju schorzenie stanowi najczęstszą przyczynę wizyt u lekarza rodzinnego. Szczyt zachorowań przypada na okres jesienno-zimowy i chorują przede wszystkim osoby które mają częsty kontakt z dziećmi.

Odpowiedzialne za zapalenie gardła są wirusy lub bakterie. Jednak zdecydowanie częściej przyczyną są wirusy. Bakteryjne zapalenie gardła pojawia się jedynie w 15% przypadków.

Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową albo poprzez bezpośredni kontakt. Zapalenie gardła może także powstawać przez palenie papierosów, picie alkoholu, w wyniku refluksu lub przez alergię.

Zapalenie gardła – objawy

W postępowaniu objawowym wykorzystuje się wiele środków takich jak np. Tantum Verde Ulotka dokładnie wyjaśnia, jak należy stosować ten lek.

Zapalenie gardła może występować przy wielu chorobach takich jak np. rzeżączce, grypie, niedokrwistości aplastycznej czy opryszczce.

tantum verde ulotka
foto. znamlek.pl

To jakie objawy mogą się pojawić przy zapaleniu gardła, uzależnione jest od jego przyczyn. Gdy mowa o wirusowym zapaleniu gardła to objawem tego będzie:

  • chrypka
  • ból gardła
  • bóle mięśni
  • kaszel
  • katar

W przypadku paciorkowcowego zapalenia nie występuje kaszel i nie pojawia się wydzielina z nosa. Towarzyszą temu jednak objawy takie jak:

  • wysoka gorączka
  • biały nalot na migdałkach
  • silny ból gardła

Postawienie diagnozy nie powinno sprawić problemu i dokonuje się jej na podstawie objawów. Czasami, by odróżnić infekcję bakteryjną od wirusowej, konieczne będzie wykonanie posiewu z gardła.

Zapalenie gardła – leczenie (Tantum Verde ulotka)

Tego rodzaju schorzenie powinno ustąpić samoistnie w przeciągu kilku dni. Potrafi być jednak uciążliwe i dlatego stosuje się leki łagodzące objawy. Dobrym wyjściem będzie zastosowanie preparatu Tantum Verde Ulotka zawarta w opakowaniu przedstawia dokładne dawki jakie należy zastosować.

Gdy zaobserwujemy u siebie pierwsze symptomy zapalenia gardła, to pomocne może okazać się skorzystanie z domowych metod na złagodzenie objawów. Przede wszystkim można wykonać płukanie gardła za pomocą soli kuchennej, kory dębu, szałwii, rumianku lub suchych liści jeżyny. Bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie. Obecnie dostępnych jest także wiele leków bez recepty.

Mimo że zapalenie gardła mija samoistnie, to w rzadkich przypadkach może dawać poważne powikłania takie jak ropne zapalenie węzłów chłonnych lub gorączka reumatyczna.

Jeżeli uważasz, że artykuł nie wyczerpuje tematu to odsyłam na portal medyczny który znajduje się pod adresem sanitera.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *