Pasta cynkowa z kwasem salicylowym w leczeniu trądziku

Trądzik młodzieńczy to dolegliwość, która w znacznym stopniu potrafi uprzykrzyć życie młodych osób. Bardzo często staje się on powodem żartów oraz przykrych komentarzy. Wielokrotnie rodzice bagatelizują taki problem, ponieważ nie wiedzą jak sobie z nim radzić. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele metod, które są w stanie pomóc w pozbyciu się takiej dolegliwości.

Skóra człowieka jest w stanie wiele o nim powiedzieć. Mowa tutaj zarówno o naszym wieku oraz tym jak o nią dbamy czy odżywiamy. Jednak posiadacze trądzikowej cery nie zawsze są odpowiedzialni za jej stan. Bardzo często winne są geny.

tradzik mlodzienczy u doroslych

Na szczęście trądzik nie jest wyrokiem i coraz częściej znaleźć można specyfiki, które są w stanie skutecznie się go pozbyć. Przykładem może być pasta cynkowa z kwasem salicylowym. Jest to specjalny preparat, który bardzo dobrze wysusza wszelkiego rodzaju pryszcze oraz krosty. Dzięki niemu powstałe zmiany szybciej się goją oraz wykazuje działanie antybakteryjne.

Rodzaje trądziku

Istnieje kilka odmian trądziku. Cechą charakterystyczną dla trądziku młodzieńczego jest, to kiedy występuje. Najczęściej pojawia się między 11 a 18 rokiem życia. U dorosłych osób jest określany po prostu jako trądzik. Zazwyczaj pierwszym symptomem są zaskórniki, które mogą stać się przyczyną stanu zapalnego. Wtedy trądzik rozprzestrzenia się na inne obszary takie jak plecy, ramiona, twarz czy dekolt. Bardzo ważne przy trądziku jest reagowanie na pierwsze jego oznaki. W takim postępowaniu bardzo dobrze sprawdzi się pasta cynkowa z kwasem salicylowym. Dzięki niej unikniemy rozprzestrzenianiu się zmian.

Powody występowania trądziku młodzieńczego

Istnieje kilka powodów występowania trądziku młodzieńczego. Najczęściej wymienia się wzrost hormonu androgenu, nadmierne rogowacenie naskórka oraz bakterie, które gromadzą się w gruczołach.

Za jego powstawanie odpowiedzialne są także czynniki cywilizacyjne takie jak stres, opalanie, zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta niedostarczająca organizmowi niezbędnych składników.

Kuracja trądziku pasta cynkowa z kwasem salicylowym

Podstawą trądziku są zaburzenia organizmu, w związku z czym należy go leczyć. O doborze kuracji zadecydować może dermatolog. W łagodniejszych przypadkach wystarczy stosowanie maści takich jak pasta cynkowa z kwasem salicylowym. Gdy jednak takie leczenie okarze się nieskuteczne to wtedy należy zastosować leczenie ogólne. Niestety leki stosowane w takiej terapii mogą dawać skutki uboczne jak np. zaczerwienie skóry.

pasta cynkowa z kwasem salicylowym
pasta cynkowa z kwasem salicylowym

Pierwsze efekty takiego leczenia widoczne są po ok. 6 tygodniach. Każde wątpliwości należy konsultować z lekarzem specjalistą.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *