Poznaj od czego zależy płeć dziecka

Płeć dziecka określana jest przy zapłodnieniu. Wpływ na to, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka mają plemniki. Istnieją ich dwa rodzaje. Te, które posiadają chromosom X oraz te z chromosomem Y. Gdy do komórki jajowej przedostanie się taki plemnik, posiadający chromosom X, to wtedy urodzi się dziewczynka. W przypadku przedostania się tego z chromosomem Y będzie to chłopiec. To od czego zależy płeć dziecka, jest dosyć skomplikowane i składa się na to wiele czynników.

od czego zależy płeć dziecka

Od czego zależy płeć dziecka?

Bardzo często pary spodziewające się dziecka pragną, aby jego płeć była taką, jaką sobie wymarzyli. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się metody na planowanie dziecka. Jednak nie każdą z nich udało się potwierdzić badaniami, co wskazuje, że nie zawsze są one prawdziwe.

Ten odpowiedni moment

Pierwsza z teorii głosi, że wpływ na płeć dziecka może mieć stosunek płciowy odbyty we właściwym momencie. Idąc dalej tą teorią, kobieta powinna kontrolować stan śluzu z szyjki macicy, by ustalić dokładny czas owulacji. Nie jest to jednak łatwe. Podstawą takiej teorii jest to, że sperma z męskimi chromosomami jest niewielka i krucha, ale za to bardzo szybka. Gdy seks odbywa się raz przed owulacją, to taki stosunek ma zapewnić płeć męską dziecka. To od czego zależy płeć dziecka to także czasami głębokość penetracji, która powinna być jak najgłębsza.

od czego zależy płeć dziecka

Czy dieta ma wpływ na płeć dziecka?

Nowe badania wskazują, że wpływ na płeć dziecka może mieć także dieta. Kobiety, które spożywają mniejsze ilości kalorii oraz nie jedzą śniadań, częściej rodzą dziewczynki. Te jednak, które regularnie spożywają śniadania np. w postaci płatków śniadaniowych i ich dieta jest bogata w składniki odżywcze, mają większe szanse na to, że urodzą chłopca. Taka teoria została potwierdzona przez badania na specjalnej grupie kobiet.

od czego zależy płeć dziecka

Niektórzy starają się ją obalić twierdząc, że to sperma ojca decyduje o płci dziecka i dieta kobiety nie ma żadnego wpływu na płeć dziecka.

Mimo wszystko w grupie badanych kobiet te, które spożywały około 2300 kalorii każdego dnia, a ich dieta nie zawierała sporych ilości białka, witamin oraz składników mineralnych rodziły dziewczynki. Kobiety, które urodziły chłopców, spożywały dziennie średnio 2400 kalorii, a w ich diecie znajdowały się produkty bogate w potas, wapń oraz witaminy takie jak C, E oraz B12.

 

Jak widać planowanie dziecka to spore wyzwanie i to od czego zależy płeć dziecka nie zawsze za się zweryfikować. Wiele par twierdzi także że nie ma znaczenia, jaka będzie płeć, najważniejsze by dziecko było zdrowe. Taka myśl powinna towarzyszyć wszystkim przyszłym rodzicom.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *