Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami

Jelito grube jest końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego. W jego obszarze wchłaniana jest woda, elektrolity oraz sole mineralne z resztek pokarmu. Zbyt mała ilość błonnika w diecie, niedostateczna ilość wody oraz brak ruchu powodują, że w tym fragmencie układu pokarmowego zalegać mogą niestrawione resztki pokarmu. Grozi to poważnymi schorzeniami, dlatego warto co jakiś czas zastosować detoks, czyli oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami.

Detoks – bardzo istotny bardzo zaniedbywany

Wiele osób skarży się na złe samopoczucie, brak energii, ciągłe zmęczenie czy nawet stany depresyjne. To bardzo wyraźny znak, że organizm nie radzi sobie w walce z toksynami. W dzisiejszych czasach coraz popularniejszy staje się detoks, czyli oczyszczanie organizmu za pomocą którejś z licznych metod.

By utrzymać organizm w dobrej formie, takie zabiegi powinny być przeprowadzane regularnie. Niestety wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, nawet gdy organizm daje wyraźne znaki, że dzieje się z nim coś niedobrego. Konsekwencje mogą być groźne, od spadku odporności i wydolności po groźne choroby.

Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami

oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami
foto: znamlek.pl

Warto tutaj podkreślić, że oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami, czyli potocznie zwany detoks jest bardzo często mylony z dietą. Mimo że w trakcie takiego procesu stosuje się odpowiednie odżywanie, to jednak nie chodzi tu wcale o utratę wagi. Proces odtruwania polega głównie na usprawnieniu pracy narządów wewnętrznych oraz polepszeniu wyglądu zewnętrznego. Bardzo często taka terapia wspierana jest medytacją, relaksem lub ćwiczeniami, dzięki czemu wzmacniany jest także umysł.

Detoks jednodniowy

Poza regularnymi nawykami do stosowania istnieje także detoks jednodniowy. Zalecane jest, by na trzy dni przed nim zrezygnować z kawy, tytoniu oraz alkoholu. Będzie to spore wyzwanie dla osób, które nie stronią od takich używek, a jednocześnie okazją do zerwania z nałogiem. Dzięki temu także skutki detoksu nie będą takie uciążliwe.

W trakcie takiego oczyszczającego dnia należy spożywać wyłącznie lekkie posiłki takie jak sałatki warzywne, zupy oraz kasze z warzywami. Świetnie sprawdzą się także koktajle owocowe i warzywne. Każdego dnia, nie tylko przy jednodniowej kuracji warto wypijać o poranku wodę z dodatkiem soku z cytryny. Dzięki temu poprawi się perystaltyka jelit i taka mieszanka skutecznie odkwasi organizm.

Podsumowanie

Oczyszczanie jelita grubego domowymi sposobami daje wiele korzyści i przede wszystkim nie sprawia wiele trudności. Należy jedynie pamiętać, że takie działania powinny być podejmowane regularnie. Tylko w ten sposób efekty będą dostrzegalne i zapewnimy sobie zdrowie na długo.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *