Nifuroksazyd w walce z biegunką. Sprawdź jak działa!

Biegunka jest określana jako ostra w przypadku gdy taki stan trwa co najmniej cztery tygodnie. Wtedy charakterystycznym objawem jest zwiększona częstotliwość wypróżnień lub większe ilości oddawanego stolca wraz z jego zmianą konsystencji.

Podstawą leczenia przewlekłej biegunki jest zlikwidowanie tego, co ją wywołuje oraz co ma wpływ na konsystencję oddawanego stolca. Na rynku znaleźć można wiele preparatów przeznaczonych właśnie do tego typu dolegliwości. Dużym powodzeniem cieszy się lek o nazwie Nifuroksazyd, który skutecznie radzi sobie w walce z większością bakterii odpowiedzialnych za zakażenia jelitowe. Jego zaletą jest natychmiastowe i skuteczne działanie oraz to, że jest szybko wydalany z organizmu.

nifuroksazyd
foto: znamlek.pl

Jeżeli biegunka utrzymuje się przez dłuższy czas, to stanu takiego nie można bagatelizować. Przy takich schorzeniach bardzo łatwo o odwodnienie, które może doprowadzić do konieczności hospitalizacji.

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować długotrwałą biegunkę. Najczęstsze z nich to:

  • Choroby zapalne jelit, czyli schorzenia o podłożu autoimmunologicznym i charakterze przewlekłym. Rozróżnić można ich kilka rodzajów, z których najczęstsze to choroba Leśniowskiego Crohna oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
  • Zespół jelita drażliwego, którego najczęstszymi objawami są bóle brzucha oraz problemy z wypróżnianiem się.
  • Infekcje przewodu pokarmowego. Zdarzają się one dosyć często, zwłaszcza u osób, które podróżują do egzotycznych krajów.
  • Pozostałe przyczyny przewlekłej biegunki to niektóre zioła, leki, alergie pokarmowe oraz zaburzenia endykronologiczne.

Walka z bakteriami odpowiedzialnymi za zakażenia jelitowe lekiem Nifuroksazyd

Przewlekła biegunka może powodować szybką utratę wody oraz elektrolitów z organizmu. W konsekwencji tego człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Bardzo często pomocne okazać się może zastosowanie któregoś z powszechnie dostępnych leków takich jak Nifuroksazyd. Nie jest to jednak złoty środek i poza nim należy zastosować odpowiednią dietę.

Przede wszystkim z jadłospisu należy wyeliminować produkty, które mogą powodować nasilenie się objawów biegunki. Mowa tutaj przede wszystkim o mleku, nabiale, kofeinie, tłustych potrawach oraz produktach zawierających spore ilości błonnika.

Bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Czasami wspierać się można także doustnymi płynami nawadniającymi.

Pomocne mogą okazać się także probiotyki, dzięki którym można poprawić równowagę mikrobiologiczną oraz wzmocnić odporność.

Bardzo często leczenie domowe opierające się na stosowaniu odpowiedniej diety i preparatów typu Nifuroksazyd jest wystarczające przy przewlekłych biegunkach i pozwala zapobiec hospitalizacji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *