Leki uspokajające. 3 rzeczy, o które bałeś się zapytać!

Leki uspokajające stają się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród studentów i osób długo pracujących, czy też pracoholików. Powoli modą staje się zażywanie leków na uspokojenie, nawet tych ziołowych, bez recepty, kiedy stres na studiach czy w pracy zaczyna być zbyt męczący i zbyt silny. Czy warto jednak w każdym przypadku sięgać po leki?

 

Leki uspokajające – to, co wiedzieć musisz!

  1. Uspokajające leki na receptę działają silniej niż leki bez recepty. Nie znaczy to jednak, że ziołowe leki uspokajające są całkowicie bezpieczne. One również będą oddziaływały na nasz układ nerwowy i mogą u niektórych osób wywoływać pewne niewielkie, ale jednak, skutki uboczne.
  2. Skutkiem ubocznym stosowania ich może być nadmierna senność. Nawet w przypadku stosowania leków bez recepty, nie wolno prowadzić po nich samochodu.
  3. Leki uspokajające bez recepty dostępne są w aptekach już od 3 zł za paręnaście tabletek. Ziołowe leki na uspokojenie zawierają w sobie zwykle ekstrakt z kozłka lekarskiego, melisy czy chmielu. To dobry sposób na szybkie ukojenie nerwów w sytuacjach podbramkowych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *