Leki na cholesterol a alkohol. To musisz wiedzieć

Leki na cholesterol bez recepty. Zobacz, co polecamy!

Leki na cholesterol bez recepty to przede wszystkim leki ziołowe oraz takie, które zawierają składniki całkowicie naturalne. Oczywiście osoby, które mają duży problem z cholesterolem, będą musiały stosować leki na receptę, które zostały przepisane przez lekarza. Jednak osoby pozostałe, u których cholesterol jest jedynie nieznacznie podwyższony, mogą ze skutecznością zażywać leki naturalne bez recepty.

Leki na cholesterol bez recepty

Olej z Orzechów Cedrowych jest dobrym, lecz nie najtańszym, lekiem na cholesterol bez recepty. Zawiera on mnóstwo pomocnych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Ochrania serce i cały układ krążenia.

leki na cholesterolLeki na cholesterol bez recepty to również o wiele tańsze pektyny grejpfruta. Pomagają obniżać cholesterol, ale jednocześnie również i w inny sposób wpływają na organizm człowieka. Wspierają między innymi procesy odchudzania się.

Na cholesterol poleca się również ocet jabłkowy, który pomaga walczyć także z miażdżycą. Co ciekawe, ocet jabłkowy również wspomaga odchudzanie się, a przy tym stymuluje procesy trawienia. Lekarstwa na cholesterol bez recepty dostępne są przede wszystkim w aptekach.

Jak to natomiast jest z takimi lekami łączonymi z alkoholem?

Leki na cholesterol a alkohol

leki na cholesterolLeki na cholesterol a alkohol: jak na siebie wpływają? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które muszą przyjmować leki na cholesterol nawet codziennie. Czy alkohol rzeczywiście będzie wpływał na ich przyjmowanie i wchłanianie przez organizm? Czy może nam zaszkodzić? Czy można stosować leki na obniżenie cholesterolu pijąc alkohol? O tym poniżej!

Leki na cholesterol a alkohol

W przypadku każdego leku, nawet ziołowego czy leku bez recepty, istnieje podejrzenie interakcji z alkoholem. Nie wolno więc spożywać alkoholu przyjmując leki przeciwko cholesterolowi, nawet te bez recepty. Oddziaływanie alkoholu na lek i jego możliwe konsekwencje mogą być różne. Po pierwsze leki mogą hamować spalanie alkoholu, a przez to dłużej będziemy się czuć pijani, częściej dopadnie nas po takiej „mieszance” kac. Mieszanie leków na cholesterol z alkoholem to również możliwość nadmiernego gromadzenia się w tkankach naszego organizmu szkodliwego dla nas aldehydu octowego, który działa toksycznie.

Leki przeciwko cholesterolowi i alkohol wpływają razem na funkcje układu nerwowego, powodują spowolnienie wszelkich funkcji kognitywnych, zwiększają możliwość wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego i zwiększają możliwość zachorowania na chorobę wrzodową.

Leki na cholesterol a alkohol to przede wszystkim możliwość trwałego uszkodzenia wątroby!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *