Jak skutecznie radzić sobie z nadpotliwością

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu, które jednak gdy występuje w nadmiarze, może znacznie utrudniać życie. Taki stan określany jest mianem nadpotliwości i cierpi na nią bardzo wiele osób.

Nadpotliwość – przyczyny i leczenie

Każdy człowiek poci się zarówno przy wysokiej temperaturze, jak i wysiłku fizycznym. Pot wydzielany jest przez gruczoły potowe i jego zadaniem jest przede wszystkim chłodzenie ciała.

Czasami człowiek poci się wskutek stresu czy innych emocji. W takich sytuacjach pobudzone są tak zwane gruczoły apokrynowe, które uwalniają pot zawierający spore ilości białka oraz tłuszczy. W wyniku działania bakterii powstaje nieprzyjemny zapach ciała.

Powszechnym środkiem stosowanym w celu zapobiegania takiemu nieprzyjemnemu zapachowi jest antyperspirant. Jednak nie zawsze on jest skuteczny lub jego działanie potrafi być krótkotrwałe. Dla takich osób tworzy się specjalne antyperspiranty do nabycia w aptekach. Przykładem jest medispirant. Opnie na temat tego antyperspirantu, wskazują, że potrafi on skutecznie eliminować problem pocenia się.

Przeważnie osoby pocą się przy wysiłku fizycznym lub działaniu wysokiej temperatury. W takich sytuacjach normalne jest wytwarzanie większej ilości potu. Jeżeli jednak pot wydzielany jest przy normalnej temperaturze i aktywności fizycznej, to wtedy określane to jest jako nadpotliwość. U takich osób gruczoły potowe są nad aktywne, a objawem takiego stanu bardzo często są duże mokre plamy pod pachami, wilgotne stopy oraz dłonie.

Nie ustalono, jaka jest konkretna ilość potu wskazująca na nadpotliwość. Sugerować ją może taka ilość wytwarzanego potu, która negatywnie wpływa na jakość naszego życia.

Pomocne przy diagnozowaniu nadpotliwości jest ustalenie, czy stan nadmiernego wydzielania potu utrzymywał się przez okres sześciu miesięcy. Takie objawy powinny być widoczne pod pachami, na dłoniach, stopach oraz w okolicach twarzy. Odpowiedzialne są za nie najczęściej geny i pierwsze symptomy występują już przed 25 rokiem życia.

Charakterystyczne dla nadpotliwości jest okresowe jej występowanie co najmniej raz w tygodniu.

Jak sobie poradzić z nadpotliwością?

W wielu przypadkach wystarczy jedynie zastosować antyperspirant. Gdy markowe produkty okażą się nieskuteczne, pokusić się można o zastosowanie profesjonalnego środka, jakim jest Medispirant. Opinie konsumentów jedynie potwierdzają to, jak bardzo jest skuteczny.

Ten rodzaj dolegliwości może w znaczny sposób wpływać na jakość naszego życia. Często jest to powodem pogorszenia relacji towarzyskich oraz niechęci do uprawiania aktywności fizycznej.

Wiele czynników przyczynia się do powstania takiej dolegliwości. Zalicza się do nich przede wszystkim niezdrowe odżywianie, alkohol, nadwagę czy stosowanie niektórych leków. Z wielu z nich wystarczy zrezygnować, by objawy zniknęły.

Mimo że antyperspirant pomaga wielu osobom w walce z potem, to przy takiej dolegliwości jaką jest nadpotliwość potrzeba profesjonalnego środka. Jednym z takich jest Medispirant. Opinie osób, które z niego skorzystały, potwierdzają jego ogromną skuteczność. To tym bardziej powinno zachęcić to do jego stosowania.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *