Ibuprom Sprint Caps – pomoc podczas ataku migreny

Migrena to przede wszystkim nawrotowy ból głowy zlokalizowany po jednej stronie głowy. Takie napady trwać mogą od kilku godzin do nawet kilku dni. Istnieje także wiele czynników, które mogą mieć wpływ na intensywność takich ataków. By sobie z nimi poradzić, stosować można wiele metod, zarówno tych naturalnych, jak i farmakologicznych. Dosyć często ludzie sięgają po powszechnie dostępne tabletki przeciwbólowe takie jak Ibuprom sprint caps. Jednak w niektórych przypadkach warto ustalić, jaka jest konkretna przyczyna tej dolegliwości i postarać się ją wyeliminować.

Ataki migreny – czy są i jak je rozpoznać

Migrena określana jest jako choroba przewlekła. Objawia się nawrotowymi i silnymi bólami głowy zlokalizowanymi po jej jednej stronie. Takim atakom towarzyszyć mogą nudności, nadwrażliwość na światło oraz dźwięki.

Rozróżnić można dwie postacie tego schorzenia. Są tą migreny bez aury oraz z aurą. W przypadku migreny z aurą pojawiają się charakterystyczne poprzedzające ją objawy takie jak zmęczenie, nadwrażliwość na światło, depresja oraz senność. Migrena bez aury jest najczęściej występującą postacią. Oba rodzaje cechuje tępy, pulsujący ból, który prowadzić może nawet do wymiotów. Załagodzić go można na wiele sposobów. Obecnie coraz częściej reklamuje się środki przeznaczone właśnie do walki z bólami migrenowymi. Przykładem jest wspomniany wcześniej Ibuprom sprint caps.

Migrena chorobą dziedziczną

ibuprom sprint caps
foto. znamlek.pl

Według przeprowadzonych badań określono, że migrena występuje rodzinnie. W związku z tym jest to choroba dziedziczna. Jednak na chwilę obecną nie udało się ustalić, co konkretnie jest jej przyczyną. Uważa się, że duże znaczenie przy powstawaniu bólu ma wydzielanie serotoniny, czyli neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za napięcie naczyń krwionośnych zlokalizowanych w mózgu. W wyniku tego dochodzi do skurczu, a następnie rozluźnienia naczyń krwionośnych i objawem tego jest silny ból. Ataki migrenowe najczęściej pojawiają się u kobiet w wieku 25 – 55 lat. Dodatkowymi czynnikami ryzyka są nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, otyłość oraz zaburzenia snu.

Migrena leczenie

Wskazaniem dla osób cierpiących na ataki migrenowe jest unikanie silnych bodźców, które jedynie mogą nasilać objawy. Osoba doświadczająca migreny wykazuje wrażliwość na dźwięki oraz światło słoneczne. Dyskomfort powodują także różne zapachy, które powodować mogą nudności.

Ibuprom Sprint Caps – pierwsza pomoc podczas ataku migreny

By załagodzić ból, należy położyć się w zaciemnionym pokoju z dostępem do świeżego powietrza. Dodatkowo można stosować zimny kompres na czoło. Silne bóle można łagodzić, stosując leki przeciwbólowe. Obecnie na rynku liderem pod tym względem jest Ibuprom sprint caps przeznaczony do stosowania przy silnych bólach migrenowych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *