Forstres na zszargane nerwy, relaks w pigułce

Ostatnio pisałam o bezsenności i o tym jak sobie z nią poradzić. Nie jest tajemnica, że spokój i walka ze stresem jest jedną najlepszych metod na zdrowy sen. Dziś trochę jako uzupełnienie pokarzę metody walki ze stresem oraz co może nam się przydarzyć jeżeli nie zadbamy o relaks w naszym życiu.

Do czego może doprowadzić długotrwały stres

Długotrwały stres jest przyczyną wielu schorzeń. Wiele z nich objawia się dopiero po zakończeniu stresujących sytuacji. Zalicza się do nich przede wszystkim otyłość, miażdżycę, zawał, a nawet cukrzycę.

Ból głowy: ten rodzaj dolegliwości stanowi wynik długotrwałego napięcia mięśni wywołanego przez pobudzenie układu nerwowego. Taki rodzaj bólu, przy stresującej sytuacji, stopniowo obejmuje całą głowę.

Chorzy skarżą się na uczucie uciskania głowy. Towarzyszy temu sztywnienie karku oraz nadwrażliwość na światło i dźwięk. Bóle przeważnie szybko ustępują, jednak gdy mowa o ich chronicznych odmianach to trwać mogą nawet miesiącami lub latami. W takich przypadkach nawet mały stres staje się przyczyną nasilenia objawów.

Nie zawsze można zapobiegać sytuacjom stresowym. Gdy jednak wystąpią, można posiłkować się licznymi preparatami uspokajającymi takimi jak, chociażby Forstres. Ten suplement diety zawiera w sobie kompozycje odpowiednio dobranych ekstraktów roślinnych, które wspierają organizm w walce ze stresem.

Inne konsekwencje chronicznego stresu

pilkapac350Gdy mowa o przewlekłym stresie to niesie on ze sobą ryzyko poważnych schorzeń. Przede wszystkim zaliczają się do nich choroby serca oraz układu krążenia.

Niekiedy za sprawą pobudzenia włókien współczulnych rytm serca może przyspieszyć nawet trzykrotnie. Skutkiem tego są palpitacje, arytmia, a nawet zatrzymanie akcji serca.

W ciężkich przypadkach za sprawą wysokiego poziomu kortyzolu, adrenaliny oraz aldosteronu rozwija się nadciśnienie, które w efekcie prowadzić może do zawału lub wylewu.

Kolejnym skutkiem stresu są problemy z trawieniem. To wynik zaburzeń pracy układu. Objawem takich zaburzeń jest burczenie w brzuchu, wzdęcia, biegunki oraz zaparcia. Czasami pojawia się także zgaga.

Do poważniejszych następstw stresu zalicza się wrzody dwunastnicy oraz żołądka. Są one konsekwencją napięcia błony śluzowej tych organów. W takim przypadku organy te są bardziej podatne na działanie kwasu solnego i tym samym dochodzi do powstawania wrzodów.

forstres
rys. https://www.znamlek.pl/forstres-7059.html

Powszechnie wiadomo, że stres przyczynia się do osłabienia układu odpornościowego, a co za tym idzie pogorszenia funkcjonowania tarczy organizmu przed poważnymi chorobami. Tutaj także można przeciwdziałać takiemu zjawisku dzięki suplementacji. Poza dostarczaniem witamin z pożywienia warto pokusić się o stosowanie suplementacji różnymi preparatami. W tym przypadku bardzo skuteczny okazuje się Forstres.

Następna w kolejce jest otyłość. Ona także może być konsekwencją długotrwałego stresu, a to za sprawą zwiększenia ilości hormonu NPY, który jest odpowiedzialny za magazynowanie tłuszczu w komórkach. Razem z kortyzolem powodują otyłość brzuszną.

Forstres jako farmaceutyczna metoda walki ze stresem

Istnieje wiele metod do walki ze stresem. Niekiedy wystarczy zrozumieć, co powoduje różne stresujące sytuacje i starać się ich unikać. Innym razem pomocne okazują się terapie relaksacyjne. Poza oczywistymi istnieją także mniej znane jak wspomniane już wcześniej stosowanie suplementacji. Forstres jako środek wspomagający radzenie sobie ze stresem cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *