Biały jeleń żel do mycia twarzy dla cery wrażliwej

Mydło Biały Jeleń, kiedyś lepiej żyłem z misiem Coccolino
Nie szczypał w oczy, raczej w nos, ciekawość była przyczyną

To jest cytat z klasyka a mydło Biały Jeleń to jeden z tych produktów, które dla mnie bardzo wyraźnie kojarzą się z okresem mojego dzieciństwa. Pomimo że od tamtego czasu minęło sporo ponad dekadę to „Białego Jelenia” można nadal znaleźć na sklepowych pułkach. Po tym jak na wielu forach spotkałam się z pochlebnymi opiniami w kontekście wymagającej cery to Biały Jeleń pojawi się we wpisie jako rozwiązanie dla cery wrażliwej 🙂

mydło biały jeleń
mydło biały jeleń w czasach PRL

 Biały jeleń żel do mycia twarzy dla cery wrażliwej

Cera wrażliwa potrafi płatać figle i być sporym wyzwaniem w pielęgnacji. Charakterystyczne są dla niej częste podrażnienia, zaczerwienienia, nagłe reakcje na czynniki zewnętrzne lub zaburzenia rogowacenia. Taka cera dosyć często potrafi reagować uczuleniem na wiele powszechnie dostępnych kosmetyków. Innym razem problem powstaje przez kontaktowe zapalenie skóry spowodowane jej podrażnieniem. Na szczęście istnieje wiele preparatów, które skutecznie pomagają w zapewnieniu dobrego wyglądu nawet tak wymagającej cery, jaką jest ta wrażliwa. Przykładem jest chociażby Biały jeleń żel do mycia twarzy.

biały jeleń żel do mycia twarzy

Problemy z cerą wrażliwą są powszechne. Czasami problem występuje już od urodzenia czemu winne są geny. Innym razem przyczyną są choroby, które powodują, że skóra staje się bardziej podatna na niektóre czynniki. Takie choroby to najczęściej atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, krostkowy, zaskórnikowy lub grudkowaty, alergiczne i wypryskowe zapalenie skóry.

Przyczyną nadwrażliwości skóry jest także jej suchość, cienkość oraz nieodpowiednia pielęgnacja. Starzenie się także powoduje jej osłabienie a tym samym tendencje do podrażnień.

Obecnie z każdej strony nasza cera narażona jest na szkodliwe czynniki. Gorące kąpiele, częste korzystanie z kosmetyków, to wszystko sprawia, że obniżamy jej naturalną obronę. Coraz częściej producenci oferują zamienniki dotychczasowych środków do pielęgnacji, które są łagodne dla skóry. Przykładem jest Biały jeleń żel do mycia twarzy. Jest to hipoalergiczny żel, który w swoim składzie zawiera aloes oraz ogórek. Potrafi on skutecznie usuwać makijaż oraz zanieczyszczenia nawet z delikatnej skóry. Zapobiega także rozwojowi bakterii.

Czynniki wpływające na występowanie suchej skóry

Gdy mowa o suchej skórze to odpowiedzialnych jak za nią kilka czynników. Najczęściej wymienia się:namydlona twarz

  • czynniki genetyczne, do których zalicza się atopowe zapalenie skóry
  • czynniki hormonalne, np. choroba Addisona
  • czynniki pokarmowe takie jak anoreksja
  • czynniki psychologiczne do których zaliczają się natręctwa
  • czynniki środowiskowe, np. klimatyzacja oraz warunki pogodowe

Nadwrażliwość występuje także przy cerze naczynowej, która jest szczególnie podatna na podrażnienie spowodowane przez czynniki atmosferyczne.
Cera wrażliwa wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie trudno dzisiaj o kosmetyki przeznaczone tylko i wyłącznie do jednego rodzaju skóry. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się Biały jeleń żel do mycia twarzy. Na szczególną uwagę zasługuje to, że nie powoduje on podrażnień i to, że mogą go stosować nawet osoby zmagające się z chorobami skóry, ponieważ został przebadany dermatologicznie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *